6.1 C
Pristina
Thursday, February 9, 2023
spot_img
HomeBALLINAPasha Allahun Salih Zyba ka vjedh agregat, I kam dëshimtarët e gjallë.

Pasha Allahun Salih Zyba ka vjedh agregat, I kam dëshimtarët e gjallë.

Po bëhet fjalë për iniciativën e qeverisë Kurti, për të shndërruar në ligj iniciativën për konfiksimin e pasurisë së paligjshme. Si zakonisht Sali Zyba e kishte marr bajrakun për të “kërcënuar” të tjerët që do i’a konfiskojmë pasurinë, e këso lloj “muhalifesh” të tjera populliste. Por, kësaj radhe qytetarët u “hakmorrën” ndaj tij duke e “bombarduar” me komente deputetin e VV-së. Njëri ng komentet që bëri bujë ishte nga një komentues që thoshte: “Thuaj Salih Zybës kthema një agregat që ma ke vjedh bë 2002, e ka pas edhe landën në polici, mos ja paqin fshi.” Një tjetër komentus i kishte repklikuar me humor, por i njejti i’a kthen përsëri me seriozitet, por tashmë duke u betuar në Allah që Sali Zyba ka vjedh agregat.

Mbetet të shihet se a do të reagojë i përkdheluri i Albin Kurtit, për këtë akuzë të rëndë publike. E udhës dhe më e moralshme do të ishte që Salih Zyba të tregonte se a e ka vjedhur agregatin, e nëse po, a e ka kthyer, e nës nuk e ka kthyer a e ka ndëmend ta kthejë, apo tani do ta shfrytëzojë pushtetin dhe të mos ndihet i rrezikuar nga dënimi dhe burgu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments