6.1 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022
spot_img
HomeBALLINAVjosa Osmani, gënjen keq.

Vjosa Osmani, gënjen keq.

Sot, Vjosa Osmani në faqen e saj në fb, kishte publikuar disa fotografi, në kujtim të Holokaustit. Mirëpo, mashtrimi i saj nuk ndalet me kaq. Ajo vazhdon duke thënë kinse e bashkndjen me miqt tanë Izraelit dhe se gjenocidi ndaj hebrenjëve ishte barbaria më e madhe që njeh historia e njerëzimit. Deri këtu jemi në rregull. Por, Vjosa Osmani është në një listë të përbashkët me Visar Korenicen, i cili publikisht kishte kërkuar zhdukjen e Izraelit. Andaj znj.Vjosa, të bashkndjesh me hebrenjtë, më e pakta që duhet të bëje, është të mos ishe në një list me Visar Korenicen, njeriu që kërkon zhdukjen e Izraelit. Vlen të theksohet që Vjosa Osmani sa ishte në Shqipëri kishte bërë nderime te varri i Gjergj Kastriotit, por ironia është që ajo prap është në një list të përbashkët me ata të cilët nuk e pranojnë figurën e Gjergj Kastriotit si hero kombëtar. Vjosa Osmani po vazhdon fushatën zgjedhore, duke keqpërdor presidencen, ndërsa ajo që shihet deri tani, është që përkrahja për të është teper e vogël, për të mos thënë minimale, bazuar në takimet që ajo mban, ku nuk vërehen më shumë se 20-30 veta, e këtu, 20 nga ta çdo herë janë nga ekipa e saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments