6.1 C
Pristina
Monday, May 29, 2023
spot_img
HomeBALLINAQesharake: Aktivisti i VV-së antarësohet në VV

Qesharake: Aktivisti i VV-së antarësohet në VV

Se VV-ja shpesh di të na befasoj me veprime qesharake, u konfirmua edhe sot. Ata u munduan ta shesin si “aderim” në parti, aktivistin e VV-së, Armend Muja. Botërisht dihet se Armend Muja ka qenë aktivist i devotshëm i VV-së, vetëm se TV Dukagjini si TV zyrtar i VV-së e paraqiste kinse “analist të pavarur”. Por, Armend Muja, ka shfrytëzuar studiot televizive, për të shpalosur ato që VV-ja i’a shkruante paraprakisht në letër. Vlen të theksohet se, Armend Muja të gjitha “analizat” e tij i ka bërë bazuar në gënjeshtra dhe mashtrime. Fokusi i tij ka qenë kryesisht të gënjej dhe të sulmoj LDK-në sa më shumë, pa fakte dhe vetëm me gënjeshtra. Me “zyrtarizimin” e tij në VV, tashmë të gjitha këto gjëra vërtetohen. Tash populli do të vendos të hakmerret ndaj atij dhe VV-së, sepse më në fund u kuptua se ai nuk ka bërë asnjëherë analiza, ai vetëm ka gënjyer.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments