6.1 C
Pristina
Thursday, February 9, 2023
spot_img
HomeBALLINAKafiteria në shok, dikush i la bakshish 2 mijë dollarë amerikanë në...

Kafiteria në shok, dikush i la bakshish 2 mijë dollarë amerikanë në Miami

Një kafene në Veri të Miami Beach e ka filluar vitin mbarë. Një klient i ka lënë mbi 2 mijë dollarë bakshish.

Kelly Amar ka thënë për CNN se fatura e klientes ishte 71.84 dollarë, ndërkaq ajo la bakshish 2 mijë e 21 dollarë.

“Ishte një klient i rregullt që vinte një herë ose dy herë në javë, dhe kjo nuk ishte asgjë që prisnim. Kur morëm faturën për herë të parë, menduam se ishte 20,21 dollarë”, tha ajo për CNN


“Ne u kthyem tek ajo dhe e pyetëm,” A jeni e sigurt? ” dhe ajo tha, ‘Po, natyrisht, unë jam shumë mirënjohës për ju dhe dua të kthej … Unë dua të filloj vitin e ri si duhet dhe t’ua jap këtë juve, “tha Amar.

Bakshishi do të ndahet midis 25 anëtarëve të stafit të restorantit si një dhuratë. Pronarët gjithashtu ndanë mirënjohjen e tyre duke postuar një foto të faturës në llogarinë Instagram të restorantit.

“Nuk mund ta shprehim se sa mirënjohës dhe modest jemi për klientët tanë të mahnitshëm që na kanë mbajtur në biznes”, sipas mbishkrimit në postimin në Instagram.

“Edhe pse jemi thjesht një bar i vogël, ne me të vërtetë krenohemi duke u kujdesur për mysafirin tonë, ne nuk jemi vetëm në biznesin e ushqimit, por jemi në biznesin e njerëzve”, ka thënë ajo.

Amar, e cila merret me marketingun e biznesit, tha se ajo dhe punonjësit janë shumë mirënjohës sepse kur goditi Covid-19, lokalit që punon qe 30 vjet iu desh të largonte shumicën e stafit dhe të punonin vetëm familjarët.

“2020 ka mbaruar dhe 2021 ka filluar një fillim të mirë deri më tani!”, tha ajo.

Amar tha se kur punonjësit kuptuan se ishte për 2,021 dollarë, ata u kthyen te konsumatori për t’u siguruar që ajo donte të linte një bakshish kaq të madh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments