6.1 C
Pristina
Monday, March 27, 2023
spot_img
HomeTEKNOLOGJIKur do të lansohet iPhone 13?

Kur do të lansohet iPhone 13?

Analisti Ming-Chi Kuo thotë se iPhone 13 nuk do të vonohet siç ishte rasti me iPhone 12 dhe se do të dalë në treg sipas periudhave të mëparshme të iPhone.

Në një shënim në iMore, Kuo thotë se iPhone 13 “do të kthehet në të njëjtën kohë si në të kaluarën” lidhur me kohën e prodhimit në masë dhe se orari i gjenerimit të procesorit iPhone është më i hershëm sesa ishte në vitin 2020.

Jo vetëm që kjo do të thotë kjo iPhone 13 do të jetë në përputhje me lëshimet para iPhone 12, por konfirmon që Apple do të instalojë çipin e saj të serisë A në pajisje.

Lidhur me iPhone 12, Kuo thotë se kërkesa për serinë ‘Pro’ është më e mirë se sa pritej dhe se furnizimi i lenteve me kënd të gjerë të përdorur në Pro Max është i ngushtë, duke ndikuar në dërgesat në treg.

Kuo gjithashtu tha shitja e iPhone në Q1 të vitit 2021 do të rritet me 3-5% dhe se rritja e vitit do të jetë e konsiderueshme, nga 36 milionë njësi këtë vit në 45 milionë njësi vitin e ardhshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments