6.1 C
Pristina
Monday, May 29, 2023
spot_img

SPORT

TEKNOLOGJI

Hakeri shqiptar vjedh Bitcoin, tri shtete evropiane po e kërkojnë

Autoritetet shqiptare janë përfshirë në një ekip ndërkombëtar hetimi për zbulimin e një rrjeti mashtruesish kompjuterikë që sipas të dhënave të deleguara nga drejtësia...

NA NDIQNI

9,234FansLike
453SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

TEKNOLOGJI

KULTURË

43 vjet nga vdekja e Charlie Chaplin

Më 25 dhjetor 1977 ka vdekur në Zvicër aktori, skenaristi, regjisori dhe producenti anglez Charlie Chaplin, një nga pionierët e kinemasë dhe një ndër...

Qeveria miraton Projektligjin për Filharmoninë, Operën e Baletin

Me propozim të ministres Dumoshi, Qeveria e Kosovës miraton Projektligjin për Filharmoninë, Operën dhe Baletin Kombëtar të Kosovës Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës...

Sot vendoset kompozicioni skulptural “Hasjanja” në sheshin “Zahir Pajaziti”

Në sheshin “Zahir Pajaziti” të kryeqytetit të shtunën do të vendoset kompozicionit skulptural “Hasjanja” e akademikut Luan Mulliqi. Në këtë ngjarje do të merr pjesë...

Vazhdojnë reagimet për këngën e Shkurte Fejzës e Gresa Behlulit, përfshihet edhe Ilir Berani

Edhe sot ka vazhduar debati lidhur me këngën e publikuar nga Shkurte Fejza dhe vajza e saj, Gresa Behluli me titull “Nuse, mësuese”, raporton...

Thënie të mençura nga shkrimtari Charles Bukowski

Henry Charles Bukowski ishte një shkrimtar dhe poet amerikan i lindur në Gjermani. Ai është autor i më shumë se 40 librave, përfshirë “Femrat” dhe...
- Advertisement -spot_img

KRONIKË

Aktori shqiptar, Xhemil Tagani, ka vdekur në moshën 75 vjeçe. Tagani u lind në Tiranë në 6 Shkurt të vitit 1945, ndërsa do të mbaronte...
Advertismentspot_imgspot_img

COVID19

TEKNOLOGJJI

Advertismentspot_imgspot_img

lifestyle

Recent Comments